Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Aktualności
Powrót do listy

Twój e-PIT w „Galerii Świdnickiej”

Na rozliczenie z dochodów uzyskanych w 2018 roku pozostało  coraz mniej czasu. Zeznania składamy co roku i jak wynika ze statystyk najwięcej z nas rozlicza się w miesiącu kwietniu. Mamy wiele obowiązków a mało czasu i rozliczenie z Budżetem zostawiamy na ostatnie dni. Dlatego w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, warto skorzystać z możliwości rozliczenia PIT, przy okazji zakupów w „Galerii Świdnickiej”.

W dniu 16 marca w godz. 12.00-20.00 eksperci z Urzędu Skarbowego w Świdnicy, na specjalnie zorganizowanym stanowisku w „Galerii Świdnickiej”, pomogą w wypełnieniu i przesłaniu PIT-a przy wykorzystaniu usługi „Twój e-PIT”, odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wątpliwości dot. ulg podatkowych. W celu  szybkiego i sprawnego rozliczenia należy zabrać ze sobą:

  1. dokument tożsamości,
  2. informacje otrzymane od płatników za 2018 rok (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A),
  3. kopię zeznania podatkowego za 2017 rok
  4. informacje o przysługujących ulgach podatkowych (np. PESEL dzieci urodzonych w 2018 r.)
  5. nr KRS organizacji pożytku publicznego, której zamierzamy przekazać 1% podatku.

Pamiętać należy, że aby podpisać zeznanie elektroniczne musimy znać kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok poprzedni czyli 2017 oraz  kwotę nadpłaty/podatku do zapłaty wynikającą z PIT za 2017 r.

Warto przypomnieć, że składając zeznanie elektronicznie można liczyć na szybszy zwrot podatku. Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikający z tak złożonego zeznania został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia specjalnie przygotowanego punktu rozliczeń Urzędu Skarbowego. Oczywiście pomoc urzędników jest darmowa.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica