Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Zakończona
Powrót do listy

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Galerii Świdnickiej

Już w najbliższą sobotę 10 czerwca 2017 roku, odbędzie się kolejny Dzień Dawcy Szpiku w Świdnicy organizowany przez Świdnickie Forum Rozwoju i Fundację DKMS!

Osoby, które chcą zostać zarejestrowane w bazie danych potencjalnych dawców szpiku  zapraszamy serdecznie w godzinach 15:00-20:00, tym razem wydarzenie odbędzie się w Galerii Świdnickiej przy ulicy Westerplatte 29 w Świdnicy.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,1 milion Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS ponad 1 milion. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 30 milionów potencjalnych Dawców.  Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. A może to właśnie Ty, uratujesz komuś życie?

Pamiętaj, aby zostać potencjalnym dawcą, przyjdź do punktu rejestracyjnego z dowodem osobistym, wypełnij pakiet rejestracyjny zawierający formularz i pałeczki do pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cały proces trwa ok.10 minut. Następnie komplet zostanie przesłany do fundacji DKMS. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, fundacja wysyła potwierdzenie rejestracji oraz kartę dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3-4 miesięcy.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica