Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Zakończona
Powrót do listy

Ryk silników znów w Galerii Świdnickiej.

O  Stowarzyszeniu Motocyklowym RIDER – Świdnica można powiedzieć dużo i oczywiście w samych superlatywach. Najważniejsze jednak jest to, że nigdy nie pozostają obojętni  na potrzeby innych, a co najważniejsze robią to zupełnie bezinteresownie.  Potrafią spontanicznie jednoczyć siły, aby nieść pomoc czy chociażby wsparcie drugiemu człowiekowi.

Od kilku lat we współpracy z Galerią Świdnicką motocykliści organizują zbiórkę krwi podczas imprezy, która nosi nazwę MOTO DAR. Imprezie zawsze przyświeca słuszny cel jak wspomniana zbiórka krwi, pomoc dzieciom, czy rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

21 maja 2016 odbędzie się kolejna edycja imprezy podczas której oprócz zbiórki krwi, która rozpocznie się o 10.00 przy ulicy Miłego dnia, prowadzona będzie zbiórka środków pieniężnych na zakup protezy ręki dla 14-letniego Mikołaja. Mikołaj  urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da Mikołajowi szansę na normalne, aktywne życie. Szacowany koszt wykonania protezy mioelektycznej to ok. 60 tys. złotych. . Zebrana podczas imprezy kwota zostanie w całości przekazana na zakup protezy.Za zbiórkę odpowiada Fundacja Banku Zachodniego WBK- Grupa Santander.

Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych „Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci” w Świebodzicach. Wszystkich, którzy pragną wspomóc zbiórkę prosimy o dostarczenie takich artykułów jak: przybory papiernicze i piśmiennicze (bloki, papier kolorowy, bibuły, kredki, flamastry, itp.) oraz wszelkie artykuły do higieny dla dzieci (pasta do zębów, mydło, pieluchy dla dzieci powyżej 3 roku życia, nawilżane chusteczki higieniczne).

Jak co roku całej akcji towarzyszyć będą liczne atrakcje, które rozpoczną się od godziny 12.00. Na scenie Galerii Świdnickiej zobaczymy:

  • występy grup tanecznych prowadzonych przez Annę Trzeciak i Lubomira Szmida,
  • pokazy karate przygotowane przez Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate i Krystiana Grodowskiego,
  • pokazy akrobatyczne przygotowane przez Klub Akrobatyki Sportowej MKS Polonia  Świdnica,
  • występy młodych i  uzdolnionych wokalistek i wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Iwonę Kuśnierz

Nie zabraknie również animacji dla dzieci i malowania buziek, czym zajmie się fenomenalna Monika Masłowska. Na „malowanie buziek” mogą również liczyć troszkę większe Panie, ponieważ akcję wspierać będzie Jolanta Konarzewska z AVON-Świdnica. Dodatkowo w  godzinach 12-14 urocze Panie pielęgniarki z Centrum Usług Medycznych “Eskulap” przeprowadzać będą badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Nie obędzie się bez konkursów z nagrodami , a całości towarzyszyć będą oczywiście piękne motocykle, którymi na imprezę przyjedzie ekipa Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER-Świdnica.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji, razem możemy zrobić więcej 🙂

Motodar 2016

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica