Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Aktualności
Powrót do listy

VII Giełda minerałów i Geo-zabawa dla najmłodszych w Galerii Świdnickiej

W dniach 21-22 lutego w Galerii Świdnickiej odbędzie się siódma już edycja Giełdy minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych, czyli przyjemny akcent zakończenia ferii zimowych na Dolnym Śląsku.

Dodatkowo w sobotę, 22 lutego, w godzinach 14.00-18.00 organizatorzy zapraszają najmłodszych do Geo – zabawy, czyli warsztatów o tematyce geologicznej, podczas których będzie można wczuć się w rolę odkrywcy-paleontologa i poszukiwać prawdziwych skamieniałości sprzed milionów lat. Dzieci poznają również techniki szlifowania i polerowania kamieni, a będą to Agaty z okolic Złotoryji. Geo – zabawa to działania przeplatane wiedzą i edukacją, gdzie przede wszystkim najfajniejsza jest ZABAWA.

Podczas świdnickiej giełdy będzie można podziwiać wiele interesujących okazów jak np. minerały Dolnego Śląska i tu: Ametysty, Kalcyty, Kwarce, Jaspisy oraz ciekawe Agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów.

Zachwycać będą również muszle morskie, koralowce oraz skamieniałe amonity. Tegoroczną gratką będą wyroby z alabastru z Egiptu i drzewa hebanowego z Tanzanii. Podczas giełdy będzie możliwość zakupu niepowtarzalnej biżuterii z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów, robionej przez wystawców i charakteryzującej się bogatym wzornictwem. Pojawią się również ORGONITY ze swoją zdrowotną mocą. Będzie można podziwiać: minerały łączone z naturalnymi produktami typu: muszla, drewno, konopie czy też len oraz wyroby z kamienia jak np. jaja, świeczniki, wazony. Urokiem oczarują również kolorowe Agaty z Maroka, Geody Ametystowe z Brazylii czy też Piryty z Peru. Będzie można poznać kamień do własnego zodiaku i dowiedzieć się, który to kamień szczęścia czy bogactwa. Lecznicza moc kamieni znana jest od wieków, więc podczas giełdy można zgłębić tą wiedzę.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica