Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Aktualności
Powrót do listy

X Giełda Minerałów

Przed nami jubileuszowa X Giełda Minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych i ozdobnych.

W najbliższy weekend 10 i 11 lutego zapraszamy do Galerii Świdnickiej na bliskie spotkanie z kwiatami ziemi – tak przez miłośników gemmologii i geologii nazywane są minerały.

Podczas wydarzenia będziemy mogli podziwiać wiele interesujących okazów jak np. minerały Dolnego Śląska: Ametysty, Kalcyty, Kwarce, Jaspisy oraz ciekawe Agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Urokiem oczarują również kolorowe Malachity z Afryki, Geody Ametystowe z Brazylii czy też Piryty z Peru.

Ręcznie robiona biżuteria charakteryzuje się bogatym wzornictwem i ciekawymi pomysłami. Zobaczymy minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie czy też len. Dodatkowo wyroby z kamienia jak np. jaja, świeczniki, wazony. Nie zabraknie również niepowtarzalnej biżuterii z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też opali.

Piękna biżuteria będzie z pewnością niepowtarzalnym prezentem dla drugiej połówki podczas zbliżających się Walentynek.

Będzie można poznać kamień przypisany do własnego znaku zodiaku i dowiedzieć się, który to kamień szczęścia czy bogactwa. Dodatkowo wystawcy przybliżą wiedzę na temat leczniczej mocy kamieni, która znana jest od wieków.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica