Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Zakończona
Powrót do listy

X Międzynarodowy Turniej Bokserski w Galerii Świdnickiej

1 października – start o godzinie 15.00

2 października – start o godzinie 10.00

Wspomnimy bokserskiego mistrza, powalczymy też dla Michała

Przed nami dziesiąty Międzynarodowy Turniej Bokserski organizowany przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Jubileuszowa edycja zobowiązuje: będzie dużo walk, dodatkowe atrakcje oraz bardzo ważne akcenty charytatywne i historyczne.

W zawodach wystartuje około 80 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy. Planujemy przeprowadzenie walk we wszystkich kategoriach wiekowych, również seniorów – opowiada Ryszard Pycz, prezes bokserskiej Polonii.

W trakcie dwudniowych zawodów przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna na rzecz cierpiącego na dystrofię mięśniową Michała Szalińskiego. Przed tygodniem fatalna pogoda sprawiła, że planowany na obiektach ŚOSiR-u festyn specjalny trzeba było odwołać. – Jesteśmy w kontakcie z Wiesławem Żurkiem, który obiecał, że część nagród rzeczowych trafi na nasz turniej. Cieszymy się, że środowisko bokserskie i kibice, którzy przyjdą na zawody będą mogli pomóc Michałowipodkreśla Mariusz Kuc, trener młodych pięściarzy Polonii, a zarazem radny Rady Miejskiej w Świdnicy.

Konto Michała zasilą również pieniądze z licytacji sportowych pamiątek, między innymi po Wiesławie Rudkowskim, zmarłym w marcu tego roku srebrnym medaliście IO Monachium 1972, mistrzowi Europy, dziesięciokrotnemu mistrzowi Polski. – Wiesław był naszym, wielkim przyjacielem. Był obecny na wszystkich dziewięciu dotychczasowych edycjach naszego turnieju. Dziesiątej nie doczekał, uznaliśmy więc, że od tego roku turniej będzie nosił jego imię – tłumaczy Ryszard Pycz. Na zawodach ma być obecna wdowa po znakomitym pięściarzu.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że już trzeci raz turniej odbędzie się w naszym obiekcie – mówi Kamil Janicki, kierownik ds. marketingu z Galerii Świdnickiej. Przede wszystkim cieszymy się, że tym razem możemy wspólnie powalczyć o wsparcie dla Michała i mamy nadzieję, że w pewnym stopniu uda nam się zrekompensować mu imprezę, na którą tak bardzo liczył. To z jakim uporem walczy o zdrowie czyni go mistrzem wagi ciężkiej – dodaje z uśmiechem Kamil Janicki.

Zmagania bokserów uatrakcyjnią między innymi pokazy akrobatów z MKS Polonii Świdnica, Cheerleader’ek z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, pokazy Zumby prowadzone przez klub Fitness World czy pokazy tańca Breakdance. Wstęp na zawody jest wolny.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica