Godziny otwarcia pon.-sob.
9:00 - 21:00
Plan centrum

Aktualności
Powrót do listy

Kolejna edycja akcji „Nasze Zdrowie” – bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne.

Ze zdrowiem na wiosnę
Wiosna to pora roku, gdzie każdy z nas myśli z entuzjazmem o pozytywnych zmianach, jesteśmy pełni energii, zmotywowani i gotowi, by iść w świat i krzewić kreatywne podejście do życia.
Dlatego też Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do kreatywnego dbania o własne zdrowie. 1 kwietnia 2017 r., i nie jest to wcale żart, zapraszamy po raz kolejny do Galerii Świdnickiej na akcję bezpłatnych badań profilaktycznych pod hasłem „Nasze Zdrowie”- mówi Piotr Fedorowicz starosta świdnicki.

W godzinach 13.00-17.00 czekać na Państwa będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg badań m.in. USG tarczycy, spirometrię, masaż limfatyczny nóg, masaż relaksacyjny dłoni
i twarzy. Będzie można sprawdzić swój wzrok oraz słuch – informuje Zbigniew Okarmus – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.
Nad naszą wagą, ilością tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w ciele, czuwać będzie wykwalifikowany dietetyk, który w razie konieczności poradzi nam co robić, aby czuć się lepiej oraz zdrowo się odżywiać. Będzie można również uczestniczyć w warsztatach „Słodkości bez cukru”, na które serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci, które samodzielnie wykonają zdrowe smakołyki.
Do odwiedzin w Galerii Świdnickiej zapraszamy również mieszkańców, którzy oprócz kontroli poziomu cukru we krwi, zmierzenia ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu we krwi, będą mieli możliwość rozmowy z edukatorem diabetologicznym w zakresie cukrzycy, jak również tzw. „stopy cukrzycowej”. Będzie również przygotowane stoisko informacyjne nt. cukrzycy z propozycjami jadłospisów dla diabetyków – informuje Barbara Świętek
z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.
Lecz to jeszcze nie koniec atrakcji.
Od godziny 10.00 do 17.00 od strony ulicy Miłego Dnia w osteobusie będzie możliwość wykonania badania densytometrycznego w kierunku osteoporozy z kręgosłupa lędźwiowego lub z szyjki kości udowej. W przypadku nieprawidłowych wyników na miejscu będzie można uzyskać informację i poradę od lekarza reumatologa – mówi Piotr Fedorowicz starosta świdnicki.
Przy pomocy smokerlyzera będzie można dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla
w wydychanym powietrzu – rzecz istotna dla palaczy! Jak również będzie możliwość skorzystania z symulatorów alko- i narkogogli.
Absolutną nowością będzie podczas akcji będzie możliwość skonsultowania zdrowia noworodków i małych dzieci przez lekarza neonatologa, a w godz. od 14.00 do 16.00 zapraszamy na konsultacje lekarskie w zakresie leczenia bólu nowotworowego i innego pochodzenia -informuje Zbigniew Okarmus.
Będzie również możliwość zapisania się na bezpłatną kolonoskopię ( badanie jelita grubego), którą przeprowadzą specjaliści w Przychodni Miejskiej w Pieszycach. Chętne osoby w wieku 55-64 lat w momencie zapisów otrzymają bezpłatne leki niezbędne do przygotowania do badania, a koszt dojazdu do przychodni będzie refundowany. Tak, to możliwe!
REALIZATORZY:
ZUM „Medyk” w Świdnicy, CUM „Eskulap” w Świdnicy, NZOZ „BHMed”
w Świdnicy – mgr Joanna Stankiewicz – edukator diabetologiczny, Przychodnia „Dobramed” w Świdnicy, Gabinet Fizjoterapii – Edyta Zaorska-Rek w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych
w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Dobry Dietetyk – Natalia Szwed Strzegom, Sklep „Smakostacja” w Świdnicy, Świdnickie Stowarzyszenie Diabetyków „Diabetyk”.

Zadbaj o zdrowie razem z nami.
Zapraszają Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies
© All rights reserved
ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica